Koncert zespołu Zdążyć przed Północą pt. "Krajobraz słów nad Dąbrową" | Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dąbrównie

Koncert zespołu Zdążyć przed Północą pt. “Krajobraz słów nad Dąbrową”

20-07-2019 19:30 - 21:00
Dąbrówno
Address: 14-120 Dąbrówno, Polska

Miejsce koncertu – Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Dąbrównie

Zespół “Zdążyć przed Północą” powstał w 2014 roku jako formacja związana z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej. W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Radtke – gdańszczanin mieszkający w Malborku – poeta, wokalista i gitarzysta grający też na harmonijce ustnej, który od wielu lat zajmuje się poezją śpiewaną; Mariusz Wilke – znakomity trójmiejski gitarzysta, współpracujący również z grupą „Bez Jacka” i zespołem Smugglersi oraz Tomasz Wiczyński  – muzyk kontrabasista z wieloletnim doświadczeniem artystycznym i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych m.in. Pomorskich Dni Kontrabasowych.

Dorobek artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r. oraz płyta „ Słowa ”, której oficjalna premiera miała miejsce w styczniu 2017 roku.
Oba wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia m. in. w audycji radiowej – Baza Ludzi z Mgły – Radia Rzeszów oraz w lokalnych audycjach radiowych. Propozycja koncertowa zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny. Świetne
i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię
i dzięki temu znakomicie wpisują się w muzykę „z krainy łagodności”. Twórczość zespołu „Zdążyć przed Północą”, skłania do refleksji, może wzruszyć i poruszyć, czego dowodem są liczne komentarze słuchaczy i publiczności podczas koncertów. Repertuar i stylistyka artystycznego przekazu zespołu dotykają spraw uniwersalnych, dzięki czemu Zdążyć przed Północą trafia do szerokiego grona odbiorców. W  programie zespołu, oprócz autorskich tekstów i kompozycji, odnaleźć można również poezję Karola Wojtyły i Kazimierza Kujawskiego z Czarnej Wody, która stała się inspiracją i literacką osnową kilku utworów.

W styczniu 2018 r. zespół Zdążyć przed Północą zagrał koncert pod patronatem Radia Gdańsk (transmitowany na żywo) w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna, inaugurując tym samym nowy sezon koncertowy.

Related upcoming events