Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci | Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dąbrównie

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Related upcoming events

• 20-07-2019 19:30 - 20-07-2019 21:00

Miejsce koncertu - Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Dąbrównie

Zespół "Zdążyć przed Północą" powstał w 2014 roku jako formacja związana z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej. W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Radtke – gdańszczanin mieszkający w Malborku - poeta, wokalista i gitarzysta grający też na harmonijce ustnej, który od wielu lat zajmuje się poezją śpiewaną; Mariusz Wilke – znakomity trójmiejski gitarzysta, współpracujący również z grupą „Bez Jacka” i zespołem Smugglersi oraz Tomasz Wiczyński  - muzyk kontrabasista z wieloletnim doświadczeniem artystycznym i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych m.in. Pomorskich Dni Kontrabasowych.

Dorobek artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r. oraz płyta „ Słowa '', której oficjalna premiera miała miejsce w styczniu 2017 roku.
    Oba wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia m. in. w audycji radiowej - Baza Ludzi z Mgły - Radia Rzeszów oraz w lokalnych audycjach radiowych. Propozycja koncertowa zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny. Świetne
    i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię
    i dzięki temu znakomicie wpisują się w muzykę „z krainy łagodności”. Twórczość zespołu „Zdążyć przed Północą”, skłania do refleksji, może wzruszyć i poruszyć, czego dowodem są liczne komentarze słuchaczy i publiczności podczas koncertów. Repertuar i stylistyka artystycznego przekazu zespołu dotykają spraw uniwersalnych, dzięki czemu Zdążyć przed Północą trafia do szerokiego grona odbiorców. W  programie zespołu, oprócz autorskich tekstów i kompozycji, odnaleźć można również poezję Karola Wojtyły i Kazimierza Kujawskiego z Czarnej Wody, która stała się inspiracją i literacką osnową kilku utworów.

W styczniu 2018 r. zespół Zdążyć przed Północą zagrał koncert pod patronatem Radia Gdańsk (transmitowany na żywo) w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna, inaugurując tym samym nowy sezon koncertowy.

• 07-09-2019 Cały dzień

• 22-09-2019 Cały dzień

Tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 22 września 2019 r. na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku.

• 05-10-2019 Cały dzień
  • 25-11-2019 Cały dzień