W dniu 4.07.2015r. o godz. 13:00 miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Gminnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Dąbrównie, które powstało w wyniku połączenia dwóch jednostek, tj. Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Po długim i żmudnym remoncie, mamy piękny, trzykondygnacyjny budynek, w którym mieści się wiele sal przeznaczonych do różnego rodzaju zajęć: plastycznych, ceramicznych, muzycznych, teatralnych itp. Na parterze znajduje się główna sala z kawiarenką i zapleczem kuchennym oraz pomieszczenia biurowe. Na pierwszym piętrze natomiast swoją nową lokalizację ma biblioteka, czytelnia, pracownia komputerowa i pokój dla dzieci. Było to bardzo ważne wydarzenie dla naszej Gminy, ponieważ wraz z otwarciem nowej siedziby zyskaliśmy możliwość powiększenia oferty zajęć i wydarzeń kulturalnych rozwijających i wspomagających społeczność lokalną.